Beschrijving vacature

Ζητείται σερβιτόρος/α (waiter) για ξενοδοχειακό συγκρότημα 4* αστέρων με εστιατόριο
στην Οία της Σαντορίνης. (Απρίλιος – Νοέμβριος 2024)
Παρακαλούμε αποστείλατε βιογραφικό σημείωμα με μία πρόσφατη φωτογραφία στο email :
info@fanarivillas.gr ή επικοινωνήστε με το: 22860 71321.

Functievereisten

Απαραίτητα προσόντα:
 Τουλάχιστον 2 χρόνια προυπηρεσία και εμπειρία ως σερβιτόρος σε ala carte
εστιατόρια
 Άριστη γνώση στον προφορικό και τον γραπτό λόγο τουλάχιστον της αγγλικής
γλώσσας. Θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν η γνώση μίας επιπλέον ξένης γλώσσας.
 Άριστη γνώση / χρήση υπολογιστών και συστημάτων παραγγελιοληψίας
 Ικανότητα επικοινωνίας με ισχυρές διαπροσωπικές δεξιότητες με έμφαση στις
πωλήσεις
 Οργανωτικότητα & συνέπεια
 Πιστοποιητικό ΕΦΕΤ (Βασικές γνώσεις διαδικασιών υγιεινής, ασφάλειας και
διαχείρισης των τροφίμων)
 Πιστοποιητικό υγείας

Een pre om te hebben

Ικανότητες:
 Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
 Ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα με πηγαία διάθεση αίσθηση για υψηλή
φιλοξενία και εξυπηρέτηση επισκεπτών με ευγένεια και άρτια επαγγελματική
εμφάνιση
 Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές ταυτόχρονες καταστάσεις και
ικανότητα εργασίας υπό πίεση με υπευθυνότητα
 Πνεύμα συνεργασίας
 Ομαδικότητα
 Ικανότητες στο Marketing και στις πωλήσεις
 Οινογνωσική εμπειρία θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Arbeidsvoorwaarden

H εταιρία προσφέρει:
 Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.
 Ανταγωνιστικές απολαβές, ασφάλιση
 Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα συνεχώς εξελισσόμενο περιβάλλον
 Διαμονή με συγκατοίκηση σε κατάλυμα σε απόσταση 3’ λεπτών από το συγκρότημα
με σύνδεση Wi-Fi
 Διατροφή άπαξ ημερησίως
 Δυνατότητα μακροχρόνιας απασχόλησης
 Ευέλικτα ωράρια

Beperkingen

Candidate is preffered to be living in Greece.

Functiebeschrijving
Beroepsveld:
Onderwijsveld:
Work experience:
Work experience is required
Duur van de werkervaring:
Up to 2 years
Taalvaardigheden:
  • English
  • Fluent
Salaris van/tot:
Not provided
Date of expiry:

Over het bedrijf

Fanari Villas & Suites is a 4* Luxury multi-level hotel complex with steps, which is nestled at the lip of the Caldera on the cliff side, at the northern-west part of the island, in Oia Santorini, one of the most charming and welcoming Villages in Greece. Offers views such as: directly facing island of Thirasia, the dramatic armful of Caldera and its volcano on the left and the open air… Meer informatie