Descrizione dell’offerta di lavoro

1. Характеристика на работата.

Следи за спазване на пропускателния режим в района на х.к. Barcelo Royal Beach, за реда в сградата и прилежащите и площи, както и своевременно реагира при допуснати нарушения.

2. Основни задължения

  • Спазва стандартите, нормите, наръчниците и системите за функциониране на Barcelo .
  • Явява се на работа 15 минути преди определеното работно време в изряден външен вид, с униформено облекло и в състояние пълноценно да изпълняват задълженията си.
  • Присъства на инструктаж при Ръководителя на „ Отдел Охрана “ на хотелския комплекс преди започване на работната смяна.
  • Приема дежурството от предишната смяна и докладва на прекия си ръководител.
  • Прави обход – оглед на възложения му за охрана район и концентрира. вниманието си върху съмнителни пакети, чанти и друг багаж оставен без надзор. При наличие на такива обстоятелства незабавно уведомява ръководителя си и предприема мерки според инструкциите за действие.
  • Взема мерки за установяване и идентифициране на лица проявяващи повишен интерес към организацията на охраната и местоположението на важни за комплекса съоръжения и помещения.
  • Недопуска влизането и присъствието в района на джебчии, просяци и лица намиращи се под силното въздействие на алкохол и опиати.Следи за лица от криминалния контингент и осъществява наблюдението им в района на комплекса.
  • Следи за реда в охраняваният обект и при възникнали нарушения се намесва своевременно.
  • При възникване на произшествие взема мерки за неутрализиране или ограничаване на последствията от него, като докладва на прекия си ръководител.
  • Поддържа непрекъсната връзка с командния център и изпълнява указания и разпореждания на оператора при необходимост от съдействие или комплексни действия на охраната.
  • Операторите в командния център осъществяват непрекъснато наблюдение на мониторите за видеонаблюдение, системата за контрол на достъп и останалите технически средства.
  • Охранителя предприема всички необходими и допустими от закона действия за опазване живота, здравето и имуществото на гости, туристи, служители, работници и др. намиращи се на територията на комплекса.
  • Охраната на централна хотелска секция поддържа непрекъсната връзка с администраторите на хотела за оказване на съдействие при необходимост.
  • Охраната предприема всички позволени действия за недопускане на външни лица в етажността на комплекса и градинския комплекс.
  • При възникване на пожар или стихийни бедствия охранителя своевременно уведомява дежурните части на съответните служби на МВР, гражданска защита и прекия си ръководител.
  • В случай на бедствие оказва своевременна помощ на пострадалите и организира евакуацията и отцепването на засегнатия район. Предприема мерки за опазване на имуществото от престъпни посегателства.
  • Охранителя оказва съдействие и предоставя исканата му от гости, туристи и др. клиенти на хотелския комплекс информация, касаеща местонахождението на определени обекти на територията на комплекса, като – търговски обекти, СПА център, Ресторанти и др.
  • По време на работа охранителя е длъжен да има непрекъснат поглед върху охраняваният район. Той няма право да напуска района си по какъвто и да е повод без разрешение на прекия си ръководител и без да е подсигуена смяната му.
  • При забелязани нередности незабавно уведомява рецепция.
  • Охранителя участва пълноценно и съзнателно в организирано от Ръководителя на отдела обучение и провеждане на тренинг програми.
  • Охранителя се храни по изготвен от Ръководителя на отдела график с цел непрекъснато покритие на района.
  • Следи за пропускателния режим на МПС в района на обекта и контролира пристигането и паркирането на автомобили на открития паркинг и закрития паркинг.
  • Проверява периодично личния багаж на работниците , като следи за опазване имуществото на хотела и превенция на материално-техническата база като цяло.
  • Контролира подреждането на превозните средства пред и около главния вход.
  • Изпълнява и други конкретно възложени задачи, свързани с длъжността.
Dettagli dell’impiego
Campo d’occupazione:
Education field:
Work experience:
Work experience is not required
Competenze linguistiche:
  • Bulgarian
  • Very good
  • English
  • Fair
Required skills:
Fascia salariale:
Date of expiry:

Informazioni sull’azienda

Barceló Royal Beach is a 5 star luxury complex in Sunny Beach, Bulgaria. It's a part of Barceló Hotels & Resorts which offers highest quality of accommodation facilities and services- 144 hotel rooms, 504 apartments & studios, 2 Buffet Restaurants, Pool Bar and Bistro, Sports Bar & Lobby bar, Convention hall for up to 180 people, Business centre, SPA Centre, Magnificent pool… Per saperne di più