Az állásajánlat leírása

Feladatok

  • DIN 50.001 Energiairányítási Rendszer üzemeltetése és optimalizálása a törvényi előírásoknak és szabványoknak megfelelően a kitűzött célok (gazdasági, minőségi, stb.) elérése mellett. Energiamegbízott Funkció és hatáskör gyakorlása az Energiairányítási Rendszerben.

  • Energiaoptimalizálási projektek vezetése és/vagy részvétele meglévő rendszerek folyamatos optimalizálása érdekében (összetett, valamint funkciót/gyáregységeket átfogó területeken tartalmak, munkacsomagok és projektstruktúrák meghatározása; projekt kontrolling biztosítása; stb.). Összetett kiírások előállítása és pályáztatása, illetve ajánlatok bekérése és azok értékelése. (pl.: Szolgáltatási vagy kivitelezési szerződések).

  • Energiahatékonysági szempontok és álláspontok képviselete új rendszerek tervezési és kivitelezési folyamatában aktív részvétel mellett, majd átadás-átvételi eljárás során az adott rendszerhez kitűzött és megállapodott energiahatékonysági célok visszaellenőrzése.

  • Energiafelhasználás tervezése, beszerzése és követése, éves illetve több éves időtávra. Jelentős eltérés esetén beavatkozás vagy javaslattétel a lehetséges intézkedésekre. Energiafogyasztás- / energiaköltségek- és üzemeltetési költségek folyamatos optimalizálása.

  • Energetikai törvények, rendeletek, szabványok betartásának biztosítása, felügyelete; beszámolók, adatszolgáltatások és kiértékelések készítése a hatóságok és az ügyvezetés részére.

  • Energiaszámlák minőségi és mennyiségi ellenőrzése valamint jóváhagyása a beérkezési és továbbítási oldalakon. (az összes telephelyen)

  • Új módszerek, eljárások, folyamatok és normák kidolgozása.

  • Prezentációk lebonyolítása, döntéshozatalhoz szükséges anyagok előkészítése.

  • Rendszeres megbeszélések szervezése, koordinálása és moderálása. Hatósági egyeztetések, Projektirányító bizottsági, menedzsment beszámolói, stb.

  • Komplex Projektmegbízási és szakmai területeken önálló és teljes körű feladatvégzés és projektvezetés.

  • Követelményrendszerek és kiírások készítése; ajánlatok bekérése és kiértékelése, bonyolult teljesítésekre is. Pl: kivitelezési projektek

Elvárások

  • Befejezett felsőfokú műszaki tanulmányok (energetikai mérnök, gépészmérnök, villamosmérnök)

  • Legalább 1-2 éves releváns tapasztalat Energiairányítási Rendszer Működtetés és/vagy Energiaellátás/Létesítményüzemeltetés területeken.

  • ISO 50.001 belső auditor, energetikai auditor, energetikai szakreferens képzettségek/végzettségek előnyt jelentenek.

  • Önállóság; pontos, strukturált és felelősségteljes munkavégzés; rugalmasság; stratégiai gondolkodás és cselekvés; több szakterületen átnyúló együttműködés; teherbírás és határozott fellépés

  • Kapcsolatteremtő-képesség, mobilitás és rugalmasság

  • MS Office kiváló felhasználói szintű ismerete

  • Magabiztos, aktív németnyelv-tudás szóban és írásban

  • Legalább 2-3 éves munkatapasztalat bonyolult, összetett projektek tervezésében és külső cégek irányításában Csapatmunkára alkalmasság, elhivatottság, önálló munkavégzés

Állás részletei
Work experience:
Work experience is required
Munkatapasztalat időtartama:
Up to 1 year
Nyelvismeret:
  • German
  • Good
Bérsáv:
Date of expiry:

A vállalatról

A Mercedes-Benz kecskeméti gyárában mintegy 4000 lelkes munkatársunk együttműködésével gyártjuk a kiváló minőségű B, CLA és CLA Shooting Brake modelleket. Világszerte ismert és elismert vállalatként stabil munkahelyet biztosítunk. Várjuk Önt is csapatunkba, legyen részese sikereinknek! További információ