Job offer description

O/Η Σερβιτόρος/α είναι υπεύθυνος/η για την ορθή και ομαλή εξυπηρέτηση του εκάστοτε πελάτη, διασφαλίζοντας άριστα επίπεδα υπηρεσιών. Συγκεκριμένα, θα καλωσορίζει τους επισκέπτες και κατανοώντας τις προτιμήσεις τους θα κάνει προτάσεις από το menu. Θα θυμάται τις παλαιότερες επιλογές τους και θα μεριμνά ώστε να αισθάνονται συνεχώς σημαντικοί και ευπρόσδεκτοι.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Λήψη και εκτέλεση των παραγγελιών σε σύντομο χρονικό διάστημα.
  • Σωστή και συνεχής χρήση δίσκου.
  • Ορθή χρήση PDA.
  • Άνοιγμα κρασιού/ σαμπάνιας με επαγγελματισμό (π.χ. γευσιγνωσία, μετάγγιση, παρουσίαση φελλού κ.λπ.).
  • Μεταφορά και μάζεμα πιάτων/ ποτηριών με επαγγελματισμό (π.χ. σωστή χρήση δαχτύλων και καρπού).
  • Εφαρμογή όλων των κανόνων ασφάλειας.
  • Επικοινωνία με τους πελάτες / κάλυψη εξατομικευμένων αναγκών.
  • Διαχείριση πιθανών παραπόνων και άμεση εξάλειψή τους.
Job requirements
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας ως Σερβιτόρος/α, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (σε προφορικό επίπεδο). Η γνώση δεύτερης και τρίτης ξένης γλώσσας θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως.
  • Πτυχίο Τουριστικής Σχολής
Nice to have
  • Καλή και άνετη επικοινωνία με πελάτες
  • Ενεργητικότητα
  • Επαγγελματισμός/υπευθυνότητα
  • Κριτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ηγετικές ικανότητες και πνεύμα ομαδικότητας
Benefits

Τα Atrium Hotels & Resorts προσφέρουν ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών σε ένα δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας. Η διαμονή και σίτιση καλύπτονται πλήρως από το ξενοδοχείο στο οποίο εργάζεστε.

Επιπρόσθετα, πραγματοποιούνται διαλέξεις εκπαιδευτικού χαρακτήρα καθώς και εξατομικευμένα προγράμματα εκπαίδευσης, βασιζόμενα στις ανάγκες του εκάστοτε εργαζομένου με γνώμονα την επαγγελματική και προσωπική εξέλιξη.

Καταληκτικά, εφαρμόζοντας αξιοκρατικά συστήματα αξιολόγησης και ανταμοιβών, παρέχονται μηνιαία χρηματικά bonus με γνώμονα την απόδοση των εργαζομένων.

Job details
Occupation field:
Education field:
Work experience:
Work experience is not required
Language skills:
  • English
  • Good
  • Greek
  • Good
Salary range (Monthly):
1000 - 2000 EUR (Net pay)
Date of expiry:
Link for more information:

About company

Atrium Hotels & Resorts consist one of the most profitable and radically developing Hotel Groups in Greece. Their leading position and multi-year presence through a group of luxurious five-star hotels in Rhodes is certified by the perpetual awards granted, the high ratings, as well as the consistently healthy financial condition of the Group.The success of Atrium Hotels & Resorts stems… Find out more