Job offer description

Grupul CORTIZO, lider european in productia de profile si accesorii din aluminiu, angajeaza pentru depozitul din Bacau

CONSULTANT TEHNIC

Responsabilitati:

- Realizeaza ofertele solicitate de catre client si asigura telefonic suportul tehnic necesar, fiind in subordinea Delegatului Comercial si in legatura cu sediul central al grupului, din Spania

- Gestioneaza activitatile din depozitul Bacau legate de receptionarea si livrarea comenzilor catre clienti.

-Gestionarea stocurilor

Candidatul Ideal:

- Nivel avansat de cunostinte in domeniul tamplariei profilelor de aluminiu si PVC

- Operare calculator: Office; Autocad; Arhicad; etc

- Experienta de cel putin 3 ani intr-o companie de sisteme de arhitectura

- Persoana metodica, organizata si obisnuita sa lucreze sub presiune

- Avantaj cunoasterea limbii engleze sau spaniole

- Experienta in gestionarea relatiei cu clientii

- Cunostinte in domeniul constructiilor

Se ofera:

-Posibilitatea de a face parte dintr-un proiect pe termen lung al unei firme cu peste 2800 de angajati si o cifra de afaceri anuala de 550 milioane de euro

- Salariu atractiv in functie de cunostintele si experienta candidatului

-Formare profesionala in cadrul companiei

Job details
Work experience:
Work experience is not required
Language skills:
  • English
  • Good
Salary range:
Not provided
Date of expiry:
Link for more information:

About company

Founded in 1972, Cortizo is known for being the first manufacturer and distributor of aluminum and PVC systems for the architecture and industry sectors in Spain, as well as one of the sector's leading companies in Europe.Cortizo stands out for completing the whole manufacturing cycle of aluminum: foundry, extrusion, powder coating, anodizing, chemical brightening, CNC, machining, packaging,… Find out more