Job offer description

COMMERCIAL SALES REPRESENTATIVE

RESPONSABILITIES AND SKILLS REQUIRED:

PROMOTE AND SELL THE COMPANYʼS PRODUCTS AND SERVICES HANDLING WITH EMAIL, NEWSLETTERS AND TELEPHONE; PROVIDE GUIDANCE TO EXISTING/POTENTIAL CUSTOMERS AND THEIR ASSISTANCE. PREVIOUS EXPERIENCE IN MARKETING AND EDUCATION  IN MARKETING AND/OR IT  WILL BE CONSIDER AS AN ADVANTAGE. GOOD IT COMPETENCES AND  BASIC  KNOWLEDGE  OF ENGLISH ARE REQUIRED

SALARY BASED ON EXPERIENCE-

TO APPLY SEND CV TO : centroimpiegofano.ido@regione.marche.it

ADDETTO COMMERCIALE-MARKETING

MANSIONI E COMPETENZE RICHIESTE

ATTIVITA' COMMERCIALI E DI MARKETINGCON EMAIL, NEWSLETTER E TELEFONO, ASSISTENZA CLIENTI ATTUALI E VERSO POTENZIALI CLIENTI E LORO ASSISTENZA. PREFERIBILI PREGRESSA ESPERIENZA E STUDI IN MARKETING E/O INFORMATICA, BUONE COMPETENZE INFORMATICHE E CONOSCENZA BASE DELLA LINGUA INGLESE

RETRIBUZIONE IN BASE ALL'ESPERIENZA

PER CANDIDARSI INVIARE IL CV A: centroimpiegofano.ido@regione.marche.it

Job details
Occupation field:
Work experience:
Work experience is not required
Language skills:
  • English
  • Basic
  • Italian
  • Fluent
Salary range:
Not provided
Date of expiry:

About company

Il Centro per l'Impiego di Fano è una struttura pubblica coordinata dalla Regione Marche che offre servizi a cittadini disoccupati, ai lavoratori beneficiari di strumenti di sostengo al reddito in costanza di rapporto di lavoro e a rischio disoccupazione, nonché ai lavoratori occupati in cerca di nuova occupazione o a giovani che si affacciano al mercato del lavoro. The Employment Center of… Find out more